Are you the publisher? Claim or contact us about this channel


Embed this content in your HTML

Search

Report adult content:

click to rate:

Account: (login)

More Channels


Channel Catalog


Channel Description:

RSS за Љубов и секс

older | 1 | .... | 276 | 277 | (Page 278)

  0 0


  Луѓето со најдобар сексуален живот имаат главно 2 исти особини... Во истражувањето објавено во списанието The British Journal of Psychology учествувале 192 ...

  0 0


  Кога ќе помислите на афера, сигурно помислувате на вашиот партнер во “акција” со некоја друга. Но, не е се така црно - бело… Верувале или не, најчестиот вид на ...

  0 0


  Жените подобро читаат мисли од мажите, вели едно неодамнешно истражување. Новата студија доаѓа од научниците при Универзитетот Кембриџ, каде што се открило ...

  0 0


  Некогаш горештината знае да ве одврати од идејата за секс со партнерот, но постои начин да уживате кога времето е неподносливо жешко без да се чувствувате ...

  0 0


   Кога се караниците во прашање, некои луѓе имаат доволно самоконтрола да ги премолчат нештата што би можеле да ја повредат другата страна. Сепак, повеќето ...

  0 0


  Луѓето кои играат видеоигри можат да издржат подолго во сексот, велат последните истражувања кој ја откриле врската помеѓу луѓето кои играат видеоигри и ...

  0 0


  Заборавете на сè што сте прочитале и слушнале. Бајките не постојат. Постојат среќни двојки, но тоа се двајца луѓе кои истовремено се борат за среќата. Таа ја ...

  0 0


   Некои жени се толку попустливи кон партнерот, што веќе не знаат каде е границата до која смеат да допуштаат сé и сешто. Понекогаш мислат дека тоа го прават ...

  0 0


  Една работа е најважна која мажите треба да ја совладаат за да бидат одлични љубовници, а останатото доаѓа само по себе. Постојат илјадници трикови со кои ...

  0 0


   Трендовите доаѓаат и си одат, а за жал, исто е и со луѓето во животот. Но, како да препознаете добро воспитан маж кој треба да се потрудите да го зачувате во ...

  0 0


   Повеќето работи кои не треба да ги правите на прв состанок се очигледни, но понекогаш, од возбуда или нервоза, може да оставите лош впечаток. Избегнувајте ги ...

  0 0


   Запознавањето на родителите на партнерот е често непријатно искуство. И, додека сме сигурни дека сакате да ги импресионирате на првата средба, експертите ...

older | 1 | .... | 276 | 277 | (Page 278)